You are currently viewing «Жаңа кітаптар – жаңа білім» флешмобы

«Жаңа кітаптар – жаңа білім» флешмобы

2024 жылдың 4 наурызында колледжде «Жаңа кітаптар – жаңа білім» флешмобы өткізілді, онда қатысушылар біздің кітапханаға түскен «Мазмұндама» баспасының жаңа кітаптары туралы айтып берді.
Студенттердің қолында флешмобта көрсету үшін өздері таңдаған кітаптар бар. Сағындық Дилда-Адия (14/23.12) «Әркім оқуы керек 10 кітап» сериясынан «Маркетинг» және «Менеджмент» кітаптарын таңдады. «Оқуға тиіс 10 кітап» бұл оның болашақ мамандығы бойынша қызықты әрі тартымды (ол болашақ менеджер). Ахонгалиев Омар (4/22.24) да осы сериядағы кітаптарды таңдады, бірақ ол «Сәттілік» және «Келіссөздер» кітабының мазмұнына қызығушылық танытады. Омар кез-келген адамға сәттілік қажет деп санайды, ал келіссөздер жүргізу, сұхбаттасушымен сенімді сөйлесу мүмкіндігі бизнеспен айналысқысы келетін заманауи адам үшін де маңызды.
Қуанышев Алдияр (4/22.24) американдық жазушы Джек Лондонның «Ақ азу» және «Тектік сарын» шығармаларын ұсынды. Бұл шытырман оқиғалар, жануарлар туралы оқығанды ұнататындарға арналған кітаптар. Лондонның «Ақ азу» әңгімесі ерік-жігер мен өмір сүру заңдылықтары, батылдық пен төзімділік, адалдық пен шынайы достық туралы баяндайды. «Тектік сарын» – Джек Лондонның алғашқы шығармаларының бірі.
Қайыркерей Аяру (19/21.31) және Ермекқали Саида (19/21.31) қазақ жазушыларының: М.Шахановтың «Махаббат елі», А. Таразидің «Ауыл шетіндегі үй», Б. Соқпақбаевтың «Өлгендер қайтып келмейді» кітаптарын таңдады. 2024 жылы «Бір ел – бір кітап» республикалық акциясы аясында 100 жылдық мерейтойы ЮНЕСКО – ның атаулы күндер күнтізбесіне енгізілген көрнекті қазақ жазушысы, балалар әдебиетінің классигі Бердібек Соқпақбаевтың шығармаларын оқимыз.

Бердібек Соқпақбаевтың «Өлгендер қайтып келмейді» романы – қазақ халқының соғыс жылдарындағы ауыр өмірі, соғыстан кейінгі жылдары батырдың қалыптасуы туралы баяндайтын шығарма. Кітап үш бөлімнен тұрады.
Романның басты кейіпкері – жасөспірім Еркін Мамырбаев. Бірінші дәптерде тыныш ауылдың бейнесін бұзған қатыгез соғыстың басталуы туралы айтылады. Батырдың ағасы Сарсебек соғысқа кетеді, анасы мен әйелі үйде қалады. Жас жігіт жеңгесінің сіңлісі Ғалияға ғашық. Ауыл төрағасы мен Еркін арасындағы жанжал араздыққа айналады. Екінші дәптерінде денсаулығына байланысты майданға бармаған Еркін алыс Сарыбел ауылына кетіп, мұғалім болады. Міне, ол соғыс жылдарындағы қиын өмірдің жаңа суреттерін көреді. Еркін оқиды. Үшінші дәптерінде институтты бітіргеннен кейін Еркін және оның әйелі Зағипа, оңтүстік шалғай аудандардың біріне мұғалімдік жұмысқа келеді. Мұнда олар көптеген қиындықтар мен сынақтардан өтеді.
Білім алушылар айтқан әрбір кітап өз оқырманын табады деп үміттенеміз.