You are currently viewing Көрме-викторинасы «Сыбайластық сыйлық беруден басталады»

Көрме-викторинасы «Сыбайластық сыйлық беруден басталады»

#ОқуғаҚұштарКолледж #ЧитающийКолледж #ҚӨҚЗЖК #ПСВК

22 желтоқсан күні Экономика және құқық бөлімінің 1 курс студенттері үшін «Сыбайластық сыйлық беруден басталады» көрме-викторинасы өткізілді.
№ 1 Қалалық орталық кітапхананың жылжымалы кітапхана меңгерушісі А. Н. Рахметова білім алушыларды кітапхана қорындағы сыбайлас жемқорлық және қазақстандық заңнама мәселелері бойынша әдебиеттермен таныстырды.
Біз парақорлық, алаяқтық тақырыбын қозғайтын орыс әдебиеті шығармаларының атауларын еске түсірдік: И. А.Крыловтың «Қасқыр мен қозы» ертегісі – «Күштінің алдында әрқашан әлсіз кінәлі», Н.В. Гогольдің «Ревизор» комедиясы-шенеуніктің моральдық және әлеуметтік кемшіліктерін әшкерелеу, А. С. Грибоедовтың «Ақылдан қайғы» комедиясы – шенеуніктер пара алу арқылы қалай ақша табады және басқалар.
Қазақ жазушыларының шығармаларынан парақорлықтың, кедейлерді байларға алдаудың сипаттамасын да табуға болады. «Абай жолы» романында Мұхтар Әуезов дала билеушілерін көрсетті, олар үшін билік кедейлер мен әлсіздер есебінен байыту тәсілін білдірді. Бердібек Соқпақбаевтың «Жекпе-жек» шығармасында мектеп директоры Тоқмолда өзіне ұнамайтын мұғалімнен құтылу үшін халыққа білім беру бөлімінің меңгерушісіне пара ұсынады.
Балаларға «Мақал жина» ойынын ойнау ұсынылды. Екі топтан үш қатысушы шықты. Қатысушылар жеке сөздерден тұтас мақал-мәтелдер жинауы керек еді. Қиындық туындаған кезде топтастарының көмегін алуға рұқсат етілді. Командалар бұл тапсырманы жақсы орындады. Ойынға қатысушыларға Абайдың «Қара сөзі» кітабы сыйға тартылды.