You are currently viewing «Тәуелсіздік тағылымы» көрме-викторина

«Тәуелсіздік тағылымы» көрме-викторина

#ОқуғаҚұштарКолледж #ЧитающийКолледж #кітапхана #Тәуелсіздік #выставка #ҚӨҚЗЖК #ПСВК

Тәуелсіздік – кез келген мемлекеттің ең үлкен байлығы. Түрлі халықтар төңкеріс, соғыс, ұлт-азаттық соғыстар арқылы тәуелсіздікке әр түрлі жолмен жетеді. Қазақстан үшін 1986 жылғы Желтоқсан оқиғасы халықтың егемендікке, өзін-өзі билеуге ұмтылуының бастауы болды. 1991 жылы 16 желтоқсанда Қазақстан Республикасының Жоғарғы Кеңесі «Қазақстан Республикасының Тәуелсіздігі туралы» Конституциялық Заңын қабылдады. Тәуелсіздік жылдарында Қазақстан халықаралық аренада біріккен, өркендеген, дамып келе жатқан мемлекетке айналды.
2022 жылдың 12 желтоқсанында 11/22.12 топ студенттері Атырау облыстық балалар кітапханасында өткен «Тәуелсіздік тағылымы» көрме-викторинасына қатысты. Көрмеге қойылған әдебиеттерге орта және жоғары мектеп жасындағы балаларға қызмет көрсету бөлімінің кітапханашысы Молдашева Жұлдыз Зұлқожақызы шолу жасады. Қазақстан туралы кітаптар, 1986 жылы желтоқсанда Алматыда болған оқиғалар туралы мерзімді басылымдар студенттердің қызығушылығын тудырды.
Балалар арасында викторина өткізілді. Қатысушылар Қазақстан тарихы, мемлекеттік рәміздер мен атрибуттар туралы сұрақтарға жауап берді.