You are currently viewing Мұхтар Омарханұлы Әуезов – қазақтың көрнекті жазушысы

Мұхтар Омарханұлы Әуезов – қазақтың көрнекті жазушысы

#ОқуғаҚұштарКолледж #МұхтарӘуезов125

Мұхтар Омарханұлы Әуезов – қазақтың көрнекті жазушысы, драматургі және ғалымы, филология ғылымдарының докторы, профессор, Қазақ КСР Ғылым академиясының академигі. Биыл Қазақстанның қалың жұртшылығы жазушының 125 жылдығын атап өтуде.
Мұхтар Әуезов «Жоқтаудағы ару», «Жетім тағдыр», «Кім кінәлі?», «Жетім», «Боз жауыз», «Қараш-Қараш оқиғасы» повестері мен романдарының, «Қиын заман», «Тас қауырсын», «Алма бағында» пьесалары, қазақ және қырғыз әдебиеті мен фольклорының тарихына арналған монографиялық зерттеулерінің авторы.
Жазушыға дүниежүзілік даңқ әкелген төрт томдық «Абай жолы» роман-эпопеясы оның шығармашылық жолындағы ең басты жетістігі болды. Роман әлемнің көптеген тілдеріне аударылып, «Әлем әдебиеті кітапханасына» енді.
Каспий өңірінің қазіргі заманғы жоғары колледжінің кітапханасы 26 қыркүйек пен 6 қазан аралығында баршаңызды Әуезовтің «Абай жолы» кітабы бойынша онлайн викторинаға қатысуға шақырады. Сұрақтарға жауап берген барлық қатысушылар электронды сертификат алады, белсенді кураторларға алғыс жарияланады.