You are currently viewing «Жыр тұлпары, сыр сұңқары – сыраған

«Жыр тұлпары, сыр сұңқары – сыраған

16 қыркүйек күні колледжде «Жыр тұлпары, сұңқар сыры – сыраған» атты атақты қазақ ақыны, Қазақстанның халық жазушысы Сырбай Мәуленовтің 100 жылдығына арналған поэтикалық аллея өткізілді.
Жиналғандар назарына кітап көрмесі, жазушының портреті, Сырбай Мәуленовтің шығармашылығы туралы белгілі жазушылар мен ақындар: Мұхтар Әуезов, Сәбит Мұқанов, Қасым Аманжолов, Ғабит Мүсірепов және тағы басқа жазушылардың пікірлері ұсынылды. Колледж кітапханашысы Броварник И.А студенттерге орыс тілінде ақынның “Соғыс туралы сұрайсың”, “Көктемдегі әдемі қарлығаш” өлеңдерін оқып, ақынның ұлына арнаған өлеңін онымен қоштасуы туралы екендігін айтты. 1/20.31 тобының студенттері Алхамова Елназ, Дүйсенбекова Аружан ақынның өмірі мен шығармашылығын көпшілікке таныстырды. 1/21.21 тобының студенттері “Ана кегі” поэтикалық композициясын ұсынды. Ақынның “Әкеме” (Аманқос Айзат 1/22.11), “Дам” (Қожекенова Нұрай 1/22.11), “Нева жақтан жел еседі” (Құмарғалиева Эльвира 20/21.31), “Бозторғай” (Нәбиева), “Жұлдыз” (Бағытжанова Ақмаржан (20/21.31) өлеңдерін, Қыдырова Аружан (1.22.11) “Ақсақ киік” күйін орындады.