«Бағдарламалық инженерия» кафедрасы

Кафедра аты: «Бағдарламалық инженерия»

Кафедра меңгерушісінің аты-жөні: Утегалиева Алтынай Тенизбаевна, ІI санатты арнаулы пәндер оқытушысы

Кафедраның мақсаты мен міндеттері: Кафедраның негізгі міндеті-инженерлік қызметте Ақпараттық жүйелер мен есептеу техникасы бағыттары бойынша мамандар даярлау.

  • Бағдарламаларды қолдау және өңдеу, техникалық жабдықтарды орнату және жөндеу жүргізу, әр түрлі ғылыми салаларда деректер қорын және Web-сайтттарын құру;
  • Компьютерлік жүйелерді және олардың ақппаратты өңдеу және басқару ішкі жүйелерін модельдеу, зерттеу және жобалау үшін заманауй бағдарламалау тілдерін қолдану;
  • Білім беру бағдарламасы еңбек нарығындағы ІТ- мамандарына қойылатын заманға сай талаптарға сәйкес жасалған.
  • Жұмыс берушілердің пікірі бойынша  бұл білім беру бағдарламасы бағдарламалық қамтаманы жобалау , әкімшілеу және тесттен өткізу салаларындағы білім негіздерін игерген мамандарды даярлауға бағытталған;
  •  Есептеу техникасы және автоматтандырылған жүйелердің болашақ бағдарламалаушы мамандарда негізгі кәсіби компетенцияларын қалыптастыру;
  • Студенттердің өз бетімен іздеу- зерттеу жұмыстарын ның барлық кезендерінде эксперименттер өткізу алғы шарттарын жасау;
  • Ғылыми-техникалық ақпараттпен жұмыс істей білу, кәсіби іс- шараларда отандық және шетелдік тәжірбиелерді қолдана алу, алынған ақпараттарды жүйелендіру және біріктіре білу.

Кафедра мамандықтары: 

1304000 «Есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету»

Біліктілігі: 1304043 — «Техник-бағдарламашы»

1305000- «Ақпараттық жүйелер»

Біліктілігі: 1305023 – «Техник-программист»

Кафедра жетістіктер:

А.С.Абдрахманова-«Жастар қызметкерлерінің қоғамдастығы»ҚБТ-Алғыс хат 2019ж, ҚР Халықаралық жастар қоры-2019ж

И.Р Ишутина  — Білм беру саласының үздігі-төс белгі, «Атырау бизнес және құқық колледжі- Алғыс хат-2018, Колледж директорының алғыс хаты-2019

Н.Б.Ихсанов.—  Жас Отан Жастар қанаты-2018 жыл, WorldSkills Kazakhstan ұлттық чемпионаты  сертификат 2018

А.Т.Утегалиева-Білім берудегі инновациялық үрдістер-диплом 3 дәрежелі, Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында қолданбалы бакалавриат бағдарламаларын іске асыру-сертификат 2018

С.Е.Мурзашева— Жас педагогтардың ашық сабақтарының панорамасы –атты Республикалық мұғалімдер сайысы-1 орын диплом, Облыстық педагогикалық оқуларында- 3 орын,2020 Өрлеу біліктілікті арттыру орталығы-сертификат

А.А.Ниязова-«Атамекен»- Алғыс хат-2018жФ.С.Рахметова-«Жас мамандар мектебі» айлығы шеңберіндегі кәсіби шеберлік сайыстары

Студенттер жетістіктері:

Ф.И. О. участника Годы Место Научный руководитель
Иванов Николай   Март 2017   (Олимпиада по информатике) Грамота 1 место Ишутина Ирина Рашидовна
Султамуратов Нурлыбек Декабрь 2016 г.   (Олимпиада по программированию) Грамота 3 место Ишутина Ирина Рашидовна
Исмагулов Асылбек Декабрь 2016 г.   (Олимпиада по информатике) Грамота 1 место Ихсанов Н.Б
Ашигалиев Кайыралы Декабрь 2016 г.   (Олимпиада по информатике)   Грамота 3 место   Мурзашева С.Е
Иванов Николай Март 2018 (Олимпиада по информатике) Грамота 1 место Ишутина И.Р
Хайруллина Айнель Март 2018 (Олимпиада по информатике) Грамота 1 место Утегалиева А.Т
Жалгаспаев Нурсултан Март 2019 (Олимпиада по информатике) Грамота 1 место Ишутина И.Р
Изымбергенов Нурали Ноябрь  2016 Диплом 1 место Ишутина И.Р
Бисенов Нариман Октябрь 2018 (Олимпиада по информатике) Диплом 3 место Ишутина И.Р
Жалгаспаев Нурсултан Октябрь 2018 (Олимпиада по информатике) Диплом 1 место Ишутина И.Р
Кондрашев Ян Октябрь 2018 (Олимпиада по информатике) Диплом 2 место Ишутина И.Р
Гаджиева Сабина Октябрь 2018 (Олимпиада по информатике) Благодарственное письмо Ишутина И.Р
Жумабаев Канат Октябрь 2018 Благодарственное письмо Ишутина И.Р
Канцев Артем Октябрь 2019 Диплом 1 место   Ишутина И.Р.
Изтелеуов Нурислам Октябрь 2019 Диплом 1 место   Ишутина И.Р.
Саметов Есбол Октябрь 2019 Диплом 3 место   Ишутина И.Р.
Диаров Арман Октябрь 2019 Благодарственное письмо Ишутина И.Р.
Сакауов Аллаберген Октябрь 2019 Благодарственное письмо Ишутина И.Р.
Тажибаев Ильхан Октябрь 2019 Диплом 1 место   Ишутина И.Р.
Бисенов Нариман Октябрь 2019 Диплом 2 место Ишутина И.Р.
Танатар Мухамедрахман Октябрь 2019 Диплом 2 место Ишутина И.Р.
Сағынов Бейбарыс Октябрь 2019 Диплом 1 место   Мурзашева С.Е
Мақсымов Айбек Октябрь 2019 Алғыс хат Утегалиева  А.Т
Нигмет Назир Октябрь 2019 Диплом 3 место   Муханова А.Т